Vidsyn frå toppen! Toppen på Hafstadfjellet er 706 meter over havet. Etter å ha gått sti og trapper kan ein nyte utsikt frå toppen over Førde og fjorden.
Resultat 2014
Bystien Førde Opp 30. august 2014
NAMN: | KLUBB: | TID: | |
K15-18 | |||
1 | Ingrid Lefdal | Førde il | 39:03 |
2 | Jana Rezabkova | UWC | 57:58 |
K23-34 | |||
1 | Eli Anne Dvergsdal | Spenst Førde | 32:02 |
2 | Merete Weng | IL i BUL | 34:14 |
3 | Merete Helgheim | Gloppen friidrettslag | 34:43 |
4 | Audhild Hestad | Gaular IL | 36:07 |
5 | Stine Mari Taule | Kyrkjebø il | 40:41 |
6 | Kristin Syltesæter | Joggedilla | 42:08 |
K35-39 | |||
1 | May Britt Buer | Gular | 31:54 |
2 | Therese Sjursen | Bergen Løpeklubb | 33:07 |
3 | Bodil Ryste | StaminaGroup BIL | 38:14 |
4 | Synnøve Iversen | Førde VBK | 48:06 |
K45-49 | |||
1 | Randi Kjøsnes | Risnes IL | 41:10 |
2 | Jorunn Lunde Fleten | Holsen | 45:04 |
K40-44 | |||
1 | Bente Hermansen | Joggedilla | 43:38 |
K50-54 | |||
1 | Torill Håland | NOTEAM | 44:44 |
2 | Anne Berit Holsen | Holsen | 45:45 |
3 | Britt Marit Stadheim | Vik IL | 47:23 |
K55-59 | |||
1 | Norunn Stavø | Florø TIF | 42:29 |
2 | Reidun Hatlebrekke | God helse | 54:27 |
K65-69 | |||
1 | Sigrun Molland | AKS 77 | 44:04 |
M15-18 | |||
1 | Vetle Uhre Hammersvik | Førde il friidrett | 31:58 |
2 | Brage Burø Sunde | Førde il friidrett | 33:46 |
3 | Bakken Erlend | Veten IL | 34:41 |
4 | Skrede Erik Johannessen | Førde il friidrett | 34:58 |
5 | Ole Martin Tjønneland | Førde CK | 35:00 |
6 | Balder Morsund | UWC | 36:04 |
7 | David Von Huth | UWC | 39:46 |
8 | Marius Grønfur Sjaastad | NOTEAM | 40:30 |
9 | Franco Byaruhanga | UWC | 42:23 |
10 | Martin Drop | UWC | 45:09 |
M19-22 | |||
1 | Marius Vedvik | IL Gular | 28:22 |
2 | Ole Martin Erdal | Førde il | 29:07 |
3 | Joakim Vedvik | Sunnfjord Energi | 37:28 |
4 | Bob Okello | UWC | 46:03 |
M23-34 | |||
1 | Øyvind Heiberg Sundby | IK Tjalve | 26:58 |
2 | Lars Skjervheim | Voss IL | 29:18 |
3 | Thomas K Grønfur | Førde il | 32:52 |
4 | Martin Hegrenes | Førde il | 33:10 |
5 | Lars Bjørbæk | Florø Turn og Idrettsforening | 38:31 |
6 | Thomas Østerbø | Entreprenørservice | 40:20 |
M35-39 | |||
1 | Andre Haugsbø | Gaular IL | 30:55 |
2 | Rune Aase Kalhagen | Eid Motbakkelag | 33:23 |
3 | Anders Bjørkhaug | Barneavdelina FSS | 33:49 |
4 | Helge Heimseter | Eikefjord IL | 35:28 |
5 | Kjell Olav Kusslid | Førde il | 36:06 |
6 | Ole Johan Torsnes | Høyang | 37:15 |
7 | Jan Bjarte Skrøppa | NOTEAM | 38:01 |
8 | Lars Petter Degnepoll | NOTEAM | 38:26 |
9 | Øyvind Gjesdal | Jølster Løypelag | 39:48 |
10 | Erik Stavø | Sogndal IL | 40:27 |
11 | Jan Arne Aasen | Sparebanken Sogn og Fjordane | 41:52 |
12 | Thomas Berge | Fjord Invest | 42:49 |
13 | Mads Ludvig Kapstad | Sparebanken Sogn og Fjordane | 43:47 |
14 | Bjarte Nordvik | Trucknor Firda AS | 44:02 |
15 | Finn Ove Øen | Åsen & Øvrelid as | 47:22 |
16 | StianVallestad Alvær | Atea | 50:03 |
M40-44 | |||
1 | Jann Olav Tjønneland | Viksdalen IL | 31:00 |
2 | Per Eivind Gurvin | Førde il | 32:11 |
3 | Atle Skrede | Førde il friidrett | 35:36 |
4 | Jan Ove Krakhellen | Statoil Habil | 36:14 |
5 | Arne Eithun | Sogndal IL | 39:35 |
6 | Jørund Volle | Førde il | 39:45 |
7 | Atle Kristian Hornnes | Gjensidige Bank | 43:18 |
8 | Ronny Gåsdal | West Ham | 47:54 |
9 | Kyrre Ottersen Eikås | NOTEAM | 52:11 |
M45-49 | |||
1 | Ole Jonny Vallestad | Holsen | 33:42 |
2 | Geir Øygard | Sparebanken Sogn og Fjordane | 34:10 |
3 | Ola Hegrenes | Hjelpemiddelsentralen | 35:54 |
4 | Jørund Hammarsvik | Sunnfjord Energi | 36:16 |
5 | Torbjørn Os | Tambarskjelvar IL | 36:55 |
6 | Terje Lyngstad | Jølster IL | 38:34 |
7 | Knut Arve Helle | Åsen & Øvrelid as | 39:07 |
8 | Trond Valaker | Sparebanken Sogn og Fjordane | 39:51 |
9 | Olav Herstad | Tambarskjelvar IL | 40:39 |
10 | Trond Naustdal | PwC | 42:13 |
11 | Arnstein Gjelsvik | Nortura | 43:40 |
12 | Ovar Sandaker | Førde | 48:28 |
M50-54 | |||
1 | Odd Rognebakke | Opp med Dampen | 32:38 |
2 | Geir Grindedal | Il jotun | 35:06 |
3 | Johannes Fleten | Holsen | 39:31 |
4 | Arnt Eivind Guddal | NOTEAM | 47:48 |
5 | Nils Paulen | Nortura | 49:14 |
M75-79 | |||
1 | Harald Klakegg | Førde il | 54:21 |
M55-59 | |||
1 | Magnar Solheim | Norddalsfjord I.L | 33:15 |
2 | Reidar Losnegard | Nortura | 39:31 |
3 | Øyvind Aarseth | Kyrkjebø | 49:34 |
M60-64 | |||
1 | Klaus Nikolai Takle | Brekke IL | 34:37 |
2 | Reidar Eide | Førde il | 40:37 |
3 | Alf Gunnar Bendiksen | Lillehammer Skiklub | 40:38 |
M65-69 | |||
1 | Leif Molland | AKS 77 | 37:38 |
2 | trond sundby | balestrand IL | 39:52 |
M70-74 | |||
1 | Hans Bjørn Kvalsvik | Florø T&Idrettsf. | 52:14 |
2 | Andreas Etterlid | Førde il | 53:35 |
MK23+ | |||
1 | Unni Kvamme | Haukedalen | 43:10 |
2 | Mariann Amsrud Husa | NOTEAM | 43:58 |
3 | Siri Landro | – | 45:01 |
4 | Oda Sandli | NOTEAM | 47:29 |
5 | Imran Ljama | team runar 30 år | 57:03 |
MM23+ | |||
1 | Vidar Mallesvik | Team Moses | 35:51 |
2 | Johnny T Fevang | NS System | 40:13 |
3 | Jan Olav Iversen | NOTEAM | 40:30 |
4 | Sindre Fjeld | NOTEAM | 42:52 |
5 | Morten Søreide | Team Søreide | 42:58 |
6 | Ingvar Byrkjeland | Sunnfjord Energi | 43:20 |
7 | Edvin Bruland | Åsen & Øvrelid as | 43:23 |
8 | Egil Jakobsen | Vulken BIL | 43:36 |
9 | Ole Mattis Myklebust | PwC | 44:36 |
10 | Åsmund Holsen | Vulken BIL | 45:07 |
11 | Gaute Strømme | Statens vegvesen | 45:26 |
12 | Hans Magnar Hansen | Holsen | 47:02 |
13 | Claus Guttesen | Mediebruket | 47:10 |
14 | Emil Horstad | Vulken BIL | 50:11 |
15 | Robert Borlaug | NOTEAM | 51:00 |
15 | Frode kjerpeseth | team runar 30 år | 51:00 |
17 | Helge Andre Solibakke Solibakke | NOTEAM | 52:09 |
18 | Vegard Sandnes | Åsen & Øvrelid as | 56:32 |
19 | Trond Sverre Kvellestad | NOTEAM | 59:44 |
20 | Runar Rise Hallset | NOTEAM | 59:45 |
21 | Ole Eilev Fimland | UP&GO | 1:01:33 |
Stafett | |||
1 | Caverion | Caverion | 39:26 |
2 | Nortura | Nortura | 39:55 |
3 | Berge & Co | Berge & Co | 41:32 |
4 | AS Autoservice | AS Autoservice | 42:05 |