Jente og gutt på toppen av hafstadfjellet og trappene

Vidsyn frå toppen! Toppen på Hafstadfjellet er 706 meter over havet. Etter å ha gått sti og trapper kan ein nyte utsikt frå toppen over Førde og fjorden.

Resultat 2014

Førde Opp 30. august 2014

NAMN: KLUBB: TID:
K15-18
1 Ingrid Lefdal Førde il 39:03
2 Jana Rezabkova UWC 57:58
K23-34
1 Eli Anne Dvergsdal Spenst Førde 32:02
2 Merete Weng IL i BUL 34:14
3 Merete Helgheim Gloppen friidrettslag 34:43
4 Audhild Hestad Gaular IL 36:07
5 Stine Mari Taule Kyrkjebø il 40:41
6 Kristin Syltesæter Joggedilla 42:08
K35-39
1 May Britt Buer Gular 31:54
2 Therese Sjursen Bergen Løpeklubb 33:07
3 Bodil Ryste StaminaGroup BIL 38:14
4 Synnøve Iversen Førde VBK 48:06
K45-49
1 Randi Kjøsnes Risnes IL 41:10
2 Jorunn Lunde Fleten Holsen 45:04
K40-44
1 Bente Hermansen Joggedilla 43:38
K50-54
1 Torill Håland NOTEAM 44:44
2 Anne Berit Holsen Holsen 45:45
3 Britt Marit Stadheim Vik IL 47:23
K55-59
1 Norunn Stavø Florø TIF 42:29
2 Reidun Hatlebrekke God helse 54:27
K65-69
1 Sigrun Molland AKS 77 44:04
M15-18
1 Vetle Uhre Hammersvik Førde il friidrett 31:58
2 Brage Burø Sunde Førde il friidrett 33:46
3 Bakken Erlend Veten IL 34:41
4 Skrede Erik Johannessen Førde il friidrett 34:58
5 Ole Martin Tjønneland Førde CK 35:00
6 Balder Morsund UWC 36:04
7 David Von Huth UWC 39:46
8 Marius Grønfur Sjaastad NOTEAM 40:30
9 Franco Byaruhanga UWC 42:23
10 Martin Drop UWC 45:09
M19-22
1 Marius Vedvik IL Gular 28:22
2 Ole Martin Erdal Førde il 29:07
3 Joakim Vedvik Sunnfjord Energi 37:28
4 Bob Okello UWC 46:03
M23-34
1 Øyvind Heiberg Sundby IK Tjalve 26:58
2 Lars Skjervheim Voss IL 29:18
3 Thomas K Grønfur Førde il 32:52
4 Martin Hegrenes Førde il 33:10
5 Lars Bjørbæk Florø Turn og Idrettsforening 38:31
6 Thomas Østerbø Entreprenørservice 40:20
M35-39
1 Andre Haugsbø Gaular IL 30:55
2 Rune Aase Kalhagen Eid Motbakkelag 33:23
3 Anders Bjørkhaug Barneavdelina FSS 33:49
4 Helge Heimseter Eikefjord IL 35:28
5 Kjell Olav Kusslid Førde il 36:06
6 Ole Johan Torsnes Høyang 37:15
7 Jan Bjarte Skrøppa NOTEAM 38:01
8 Lars Petter Degnepoll NOTEAM 38:26
9 Øyvind Gjesdal Jølster Løypelag 39:48
10 Erik Stavø Sogndal IL 40:27
11 Jan Arne Aasen Sparebanken Sogn og Fjordane 41:52
12 Thomas Berge Fjord Invest 42:49
13 Mads Ludvig Kapstad Sparebanken Sogn og Fjordane 43:47
14 Bjarte Nordvik Trucknor Firda AS 44:02
15 Finn Ove Øen Åsen & Øvrelid as 47:22
16 StianVallestad Alvær Atea 50:03
M40-44
1 Jann Olav Tjønneland Viksdalen IL 31:00
2 Per Eivind Gurvin Førde il 32:11
3 Atle Skrede Førde il friidrett 35:36
4 Jan Ove Krakhellen Statoil Habil 36:14
5 Arne Eithun Sogndal IL 39:35
6 Jørund Volle Førde il 39:45
7 Atle Kristian Hornnes Gjensidige Bank 43:18
8 Ronny Gåsdal West Ham 47:54
9 Kyrre Ottersen Eikås NOTEAM 52:11
M45-49
1 Ole Jonny Vallestad Holsen 33:42
2 Geir Øygard Sparebanken Sogn og Fjordane 34:10
3 Ola Hegrenes Hjelpemiddelsentralen 35:54
4 Jørund Hammarsvik Sunnfjord Energi 36:16
5 Torbjørn Os Tambarskjelvar IL 36:55
6 Terje Lyngstad Jølster IL 38:34
7 Knut Arve Helle Åsen & Øvrelid as 39:07
8 Trond Valaker Sparebanken Sogn og Fjordane 39:51
9 Olav Herstad Tambarskjelvar IL 40:39
10 Trond Naustdal PwC 42:13
11 Arnstein Gjelsvik Nortura 43:40
12 Ovar Sandaker Førde 48:28
M50-54
1 Odd Rognebakke Opp med Dampen 32:38
2 Geir Grindedal Il jotun 35:06
3 Johannes Fleten Holsen 39:31
4 Arnt Eivind Guddal NOTEAM 47:48
5 Nils Paulen Nortura 49:14
M75-79
1 Harald Klakegg Førde il 54:21
M55-59
1 Magnar Solheim Norddalsfjord I.L 33:15
2 Reidar Losnegard Nortura 39:31
3 Øyvind Aarseth Kyrkjebø 49:34
M60-64
1 Klaus Nikolai Takle Brekke IL 34:37
2 Reidar Eide Førde il 40:37
3 Alf Gunnar Bendiksen Lillehammer Skiklub 40:38
M65-69
1 Leif Molland AKS 77 37:38
2 trond sundby balestrand IL 39:52
M70-74
1 Hans Bjørn Kvalsvik Florø T&Idrettsf. 52:14
2 Andreas Etterlid Førde il 53:35
MK23+
1 Unni Kvamme Haukedalen 43:10
2 Mariann Amsrud Husa NOTEAM 43:58
3 Siri Landro 45:01
4 Oda Sandli NOTEAM 47:29
5 Imran Ljama team runar 30 år 57:03
MM23+
1 Vidar Mallesvik Team Moses 35:51
2 Johnny T Fevang NS System 40:13
3 Jan Olav Iversen NOTEAM 40:30
4 Sindre Fjeld NOTEAM 42:52
5 Morten Søreide Team Søreide 42:58
6 Ingvar Byrkjeland Sunnfjord Energi 43:20
7 Edvin Bruland Åsen & Øvrelid as 43:23
8 Egil Jakobsen Vulken BIL 43:36
9 Ole Mattis Myklebust PwC 44:36
10 Åsmund Holsen Vulken BIL 45:07
11 Gaute Strømme Statens vegvesen 45:26
12 Hans Magnar Hansen Holsen 47:02
13 Claus Guttesen Mediebruket 47:10
14 Emil Horstad Vulken BIL 50:11
15 Robert Borlaug NOTEAM 51:00
15 Frode kjerpeseth team runar 30 år 51:00
17 Helge Andre Solibakke Solibakke NOTEAM 52:09
18 Vegard Sandnes Åsen & Øvrelid as 56:32
19 Trond Sverre Kvellestad NOTEAM 59:44
20 Runar Rise Hallset NOTEAM 59:45
21 Ole Eilev Fimland UP&GO 1:01:33
Stafett
1 Caverion Caverion 39:26
2 Nortura Nortura 39:55
3 Berge & Co Berge & Co 41:32
4 AS Autoservice AS Autoservice 42:05